Dziś wpis trochę inny niż wszystkie. Dedykowany osobom, które po upływie kilku tygodni wakacyjnego leniuchowania zaczynają stawiać sobie egzystencjalne pytania. Osobom, dla których nawet klikanie „Lubię to!” pod wakacyjnymi zdjęciami znajomych zaczyna tracić sens i które chciałyby, aby ten straszliwie nudny okres w roku już się skończył.

Rozwiązaniem Waszych problemów może być poniższa anegdota, którą przeczytałem kilka lat temu i którą zapisałem sobie w łatwo dostępnym miejscu, aby w okresach „zastoju” między kolejnymi projektami, móc do niej sięgnąć.

Kiedyś na jednej imprezie byłem świadkiem ciekawej rozmowy między dwoma znajomymi. Jeden strasznie narzekał, że ma nudne życie, że nic się w nim nie dzieje i że jest beznadziejnie szare. Jego kolega odparł tak:

– Kurde, wiesz co? Ja mam zupełnie odmienny problem! Moje życie jest cholernie kolorowe, ciągle dzieje się w nim coś ciekawego. Wstaję rano, śpiewam pod prysznicem, maluję akwarelami niebieskie ryby, pozdrawiam sam siebie widząc swoje odbicie w lustrze, piszę artykuły do gazet, układam puzzle, gram z koleżankami w rozbieranego pokera, nagrywam swoje piosenki (choć nie umiem śpiewać), mówię na ulicy obcym ludziom „dzień dobry” a wieczorami oglądam pornole, czytam „Pana Tadeusza” albo idę do chińskiej restauracji zamówić najdziwniejsze żarcie jakie mają. No i moje życie jest już tak cholernie ciekawe i ekscytujące, że… nie umiem się nudzić!!! Powiedz mi, jak ty to robisz, że się tak profesjonalnie nudzisz?

Ten drugi zdębiał! Po chwili, jak się już otrząsnął z tego, co usłyszał, wybełkotał:

– Żeby się nudzić, to każdy dzień Twojego życia musi przypominać poprzedni. Rób dokładnie to samo co przedtem, jedz te same rzeczy, czytaj wciąż te same książki. Wkurzaj się na tych samych polityków. Wpadaj ciągle w rutyny. Nie zmieniaj opinii na różne tematy. Nie interesuj się niczym więcej poza swoim nosem. Nie wychodź z domu i nie poznawaj nowych ludzi. Nie zastanawiaj się, jak możesz sobie urozmaicić życie. Nie myśl o ekscytujących rzeczach, nie wyobrażaj sobie siebie w nowych rolach, nie dokonuj zmian w życiu. To jest dobry sposób na nudę.”

Źródło: społeczność.grmg.pl, autor: Jakub Woźniak

Już wiesz, jak się nudzić? To przestań!

Jeśli chcesz, aby Twoje życie nabrało jeszcze więcej kolorów, to z pewnością zainteresuje Cię moja nowa książka, którą jeszcze do 25 lipca możesz zamówić w przedpremierowej promocji. KLIKNIJ TUTAJ po więcej szczegółów.

 

photo credit: left-hand via photopin cc

Kamil Bąbel

2 komentarze do “Jak się nudzić?”

  1. Powiem coś co usłyszałem od jednego ze sprzedawców z branży MLM.

    „Wielu ludzi czeka na CUD – a CUD to nic innego jak Cudowne Uniesienie D*py” 🙂 a więc zamiast czekać na okazję – wyjdźmy jej naprzeciw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *