Ludzie chcą zrobić różne rzeczy przed trzydziestką, na przykład: zarobić milion, dostać się na listę Forbesa i przejść na emeryturę. Alternatywnie: wziąć kredyt na milion, zapisać dziecko na listę do przedszkola i zapomnieć o emeryturze.

Ja postanowiłem przejść wszystkie ulice w Krakowie. Ponieważ byłem młody, głupi i naiwny, oczywiście przestrzeliłem się w swoich szacunkach. Potrzebuję jeszcze kilku(nastu) dodatkowych miesięcy na ukończenie tego wyzwania.

Zamiast tego przed trzydziestką napisałem swoją piątą książkę: „Zorganizuj przestrzeń raz, a dobrze!”.

Dobra wiadomość: książka jest już dostępna! Zamów egzemplarz dla siebie.

O czym jest „Zorganizuj przestrzeń raz, a dobrze!”?

Przyznasz, że dość niefortunnie zadałem to pytanie i pewnie domyślasz się, że mówimy o książce na temat organizacji przestrzeni.

Masz rację. Nie ma tu żadnego drugiego dna. Jest to książka o organizacji. Czego się z niej dowiesz?

  • Jak zarządzać przedmiotami w swoim otoczeniu, aby nie walały się po kątach i nie doprowadzały Cię do białej gorączki.
  • Jak uporządkować przestrzeń, aby każda rzecz miała swoje miejsce i żebyś nie musiał_a spędzać pół dnia na szukaniu zszywacza do papieru.
  • Jak skategoryzować posiadane przedmioty, aby pamiętać, co masz, gdzie masz i w jakiej ilości i żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na kupowanie tego po raz kolejny.

Dla kogo jest ta książka?

„Zorganizuj przestrzeń raz, a dobrze!” jest dla osób, które zdają sobie sprawę, że dzięki lepszej organizacji mogą czuć się lepiej i funkcjonować wydajniej.

Ten poradnik jest dla Ciebie, jeśli szukasz gotowego rozwiązania, które pozwoli Ci:

  • zapanować nad chaosem w swoim otoczeniu,
  • lepiej zorganizować przestrzeń, w której żyjesz,
  • mieć więcej czasu i… świętego spokoju.

Nie polecam tej książki osobom, które świetnie odnajdują się w chaosie i dla których organizacja mogłaby nie istnieć. Nie przekona Cię ona do zmiany stylu życia. Musisz być już na tę zmianę zdecydowany_a.

Skąd pomysł na książkę o organizacji?

Tak naprawdę w zamyśle mam całą serię o organizacji. W pierwszej części bierzemy na warsztat organizację przestrzeni, ale planuję również omówienie organizacji plików, dokumentów i notatek.

Wybór nie jest przypadkowy. Przed rokiem przeprowadziłem ankietę, w której pytałem m.in. o obszar organizacji, który najbardziej chcielibyście udoskonalić. Organizacja fizycznych przedmiotów była wskazywana najczęściej – co druga osoba zaznaczyła tę odpowiedź.

Od dawna była mi bliska idea minimalizmu. Około półtora roku temu doszedłem do wniosku, że kompleksowy system organizacji jest idealnym uzupełnieniem tej filozofii. Zacząłem testować i wdrażać różne rozwiązania. W efekcie zdefiniowałem 3 podstawowe założenia, które są fundamentem dobrej organizacji przestrzeni.

Od tamtej pory stosuję wypracowany w oparciu o te założenia system. Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonować bez niego. Ponieważ uważam, że może to być rzecz przydatna również Tobie, postanowiłem się nią podzielić w nowej publikacji.

Jak ją zdobyć?

Mam nadzieję, że pomożesz mi trochę, kupując egzemplarz dla siebie. W zamian obiecuję, że zawarte w poradniku treści, pomogą Ci w lepszej organizacji.

Książka jest już dostępna w formie ebooka (w formatach PDF, ePub i Mobi). Możesz ją zamówić w moim sklepie.

Zamawiając bezpośrednio przez mój sklep, dostajesz gratis dwa fajne bonusy, które powstały, kiedy wdrażałem u siebie system organizacji. Nie musisz więc wymyślać koła na nowo. 😉

Aha! Zapomniałem o najważniejszym!

Jeśli złożysz zamówienie przed moimi trzydziestymi urodzinami, to otrzymasz ebook w niższej, premierowej cenie. A ja zarobię milion, dostanę się na listę Forbesa i przejdę pozostałe ulice Krakowa. A potem wspólnie to uczcimy! Brzmi jak plan, co?

Kamil Bąbel

2 komentarze do “NOWA KSIĄŻKA: „Zorganizuj przestrzeń raz, a dobrze!””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *